Meryl v TV

Chraň si svůj život v TV

18. července 2014 v 15:27
Již dnes 18.7.2014 se od 20:00 na stanici Smíchov můžete podívat na film Chraň si svůj život, ve kterém si Meryl zahrála spolu s Albertem Brooksem. Film pak opakují zítra, tj. 19.7.2014 v 13:50.


Popis filmu:
Daniel Miller nezvládne řízení nového BMWa narazí do protijedoucího autobusu. Vydá se spolu s řadou dalších lidí,kteří jsou také po smrti, do Judgment City. V místě mezi nebem a peklem čeká úspěšného obchodníka nejenom nebeský soud, ale také půvabná Julia, do níž se Daniel zamiluje.Judgment City sice působí naprosto klidným, až bezkonfliktním dojmem a příchozí jsou zahrnováni veškerou péčí, ale nebeský soud může přinést roztrpčení. Zjistí totiž, že Daniel získal úspěchy v pozemském životě díky náhodám a ve skutečnosti vůbec nic neznamenal.

Julie v TV

9. května 2014 v 18:42
Dnes od 22:40 se na ČT2 můžete podívat na film Julie z roku 1977, ve kterém si Meryl zahrála, sice tam neměla moc velkou roli, ale jedná se o jednu z jejích prvních filmových rolí vůbec, takže pokud tak nějak plánujete vidět všechny filmy s Meryl, je tohle určitě dobrá příležitost. Hlavní role ve filmu hrají například Jane Fonda nebo Vanessa Redgrave.


Obsah filmu:
Na počátku příběhu přijíždí v roce 1934 na radu svého přítele, spisovatele detektivek Dashiella Hammetta do Evropy Američanka Lillian Hellman, aby tu dokončila svou první divadelní hru. Vzpomíná na svou přítelkyni Julii, od níž se dovídá, že byla vážně zraněna při útoku fašistických bojůvek na univerzitní budovu ve Vídni. Sama je vzápětí varována, aby v zájmu vlastní bezpečnosti co nejrychleji opustila Vídeň. V řadě následujících setkání obou žen se tvůrcům podařilo zachytit citlivým psychologickým pohledem vliv Juliina charakteru a politického přesvědčení na vnitřní růst a zrání americké spisovatelky.

Francouzova milenka v TV

21. dubna 2014 v 20:37
Dnes od 21:35 na ČT2 se můžete podívat na film Francouzova milenka, ve kterém si zahrála Meryl spolu s Jeremym Ironsem.


Popis filmu:
Viktoriánská Anglie. Londýnský gentleman Charles Smithson poznal na venkově Sáru Woodruffovou, dívku se špatnou pověstí. Vykládá se o ní totiž, že podlehla svodům raněného francouzského poručíka, kterého ošetřovala, oddala se mu a on ji pak opustil. Melancholická mladá žena Charlese neodolatelně přitahuje, ačkoli je to společensky nežádoucí osoba. Jejich vztah bude mít velmi bouřlivý průběh...
Anglie současná. Filmaři natáčejí příběh Sáry a Charlese. Herci Mike a Anna, představitelé hlavních rolí, spolu navázali milostný poměr. Oba ale žijí v manželství. Budou jejich osudy podobné osudům hrdinů, které ztělesňují?

Nějak se to komplikuje v TV

3. března 2013 v 12:38
Dnes (3.3.2013) se od 20:15 na Prima Family můžete podívat na skvělou komedii s Meryl, Nějak se to komplikuje.
Obsah filmu: Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Jane Adler (Meryl Streep) má tři dospělé děti, prosperující restauraci a přátelský vztah s bývalým manželem Jakem (Alec Baldwin), jemuž už odpustila, že ji před deseti lety podváděl s výrazně mladší šťabajznou, kterou si vzal, sotva uschlo razítko na rozvodových formulářích. Šťastná to žena, bylo by možné říct, kdyby se u příležitosti synovy promoce ve společnosti exmanžela nezdržela víc, než by se slušelo. Co začalo jako nevinná večeře, pokračovalo několika litry vína, prokládanými vzpomínkami na to hezké z jejich společného soužití. Finále je asi zbytečné popisovat, ale bylo to hodně bouřlivé. Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu úžasnou věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě nebyl ex. Nějak se to komplikuje? Připravte se na to, že to bude ještě složitější, neboť ani Jane není úplně bez závazků, protože ji aktuálně uhání bytový architekt Adam (Steve Martin), jenž měl původně navrhnout pouze její kuchyň. Jeho aktuální návrhy jsou mnohem odvážnější, ačkoliv si čím dál víc uvědomuje, že se asi ocitl uvnitř velmi bizarního milostného trojúhelníku.

Prime v TV

1. října 2012 v 16:00
Ve středu 3.10. 2012 se od 20:00 na Nova Cinema můžete podívat na film s Meryl, Prime.

Obsah filmu: Fotografka Rafi je velmi atraktivní 37 letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou. Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem. Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii ...

Mamma Mia! v TV

29. září 2012 v 18:53
Dnes od 20:00 se na Prima Family můžete podívat na film Mamma Mia! Myslím, že snad všichni z vás ho už viděli, ale tak proč se nepodívat znovu. Ale abych pravdu řekla, u Mamma Mia! preferuji ze zásady originálmí znění, než dabing.
Obsah filmu: Okouzlující filmová adaptace slavného muzikálu, který vidělo více než třicet milionů lidí ve sto šedesáti městech světa, je nesporně nejočekávanějším snímkem letošního léta. Vypráví o svobodné matce, která vlastní hotýlek na idylickém řeckém ostrůvku. Chystá se provdat svou dceru Sophii, ta však ještě před svatbou hodlá zjistit, kdo je její otec. K matčinu velkému překvapení se na prahu malebného domu najednou objeví tři muži, se kterými ji před dvaceti lety pojilo více než přátelství. Který z nich je však Sophiiným otcem? Vynikající Meryl Streepové v roli matky sekundují coby její dávní nápadníci Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård. Prosluněná komediální romance, na jejímž výsledném tvaru se vedle scenáristky a zároveň autorky divadelní předlohy Catherine Johnsonové podíleli bývalí členové skupiny ABBA Björn Ulvaeus a Benny Andersson, čerpá svou strhující energii mimo jiné právě z proslulých písní legendárního švédského popového uskupení.

Ďábel nosí Pradu v TV

16. září 2012 v 17:50
Dnes se od 20:20 na Prima Love můžete podívat na film Ďábel nosí Pradu. Myslím, že velká většina z vás film už viděla, ale tak nikdy nezaškodí se podívat znovu.
Obsah filmu: V závratném světě newyorské módy, kde se velikost S mění v M, včerejší X je už XL a nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli pro New York a tudíž i pro celý svět - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro nějž by milion mladých žen z New Yorku dokázalo zabít.

Ďábel nosí Pradu v TV

10. června 2012 v 16:27
Již dnes (10.6.2012) se na Prima Family od 20:00 můžete kouknout na skvělý film Ďábel nosí Pradu, Meryl si zde zahrála legendární roli - Mirandu Priestly. Ve filmu dále hrají například: Anne Hathaway, Emily Blunt nebo Simon Baker.
Obsah filmu: V závratném světě newyorské módy, kde se velikost S mění v M, včerejší X je už XL a nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli pro New York a tudíž i pro celý svět - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro nějž by milion mladých žen z New Yorku dokázalo zabít.

Vzpomínky na Afriku v TV

9. dubna 2012 v 12:04
Již dnes ve 13:10 se na Prima Family můžete kouknout na film Vzpomínky na Afriku,
ve kterém si Meryl zahrála s úžasným Robertem Redfordem.
Obsah filmu:
Robert Redford a Meryl Streepová hrají hlavní role v tomto slavném filmu od oscarového režiséra Sydneyho Pollacka. Tento mistrně natočený a překrásně výpravný příběh hluboké lásky a bolestivé ztráty získal roku 1985 Oscara za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, za kameru, za původní hudbu, za výpravu a za nejlepší zvuk. Vzpomínky Na Afriku patří mezi největší romantické filmy všech dob. Vypráví poutavý a pravdivý příběh Karen Blixenové (Meryl Streep), ženy obdivuhodně pevné vůle, která se svým nevěrným manželem (Klaus Maria Brandauer), řídí kolem roku 1914 kávovou plantáž v Keni. Ke svému překvapení začne Karen brzy zcela propadat kráse této exotické země, místních lidí a tajemného bílého lovce (Robert Redford).

Zamilovat se v TV

10. prosince 2011 v 8:17
Dnes, 10.12.2011 se od 13:00 na ČT1 můžete podívat na film Zamilovat se. Meryl si v něm zahrála s Robertem De Nirem. Více informací se o filmu můžete dozvědět zde.

Mamma Mia! v TV

12. listopadu 2011 v 9:33
Již dnes, 12.11.2011 se od 20:00 na Primě můžete kouknout na film, který ovlivnil život mnoha nynějších fanoušků Meryl. Tím filmem nemůže být nic jiného než Mamma Mia!. Pochybuji, že někdo z vás tenhle film ještě neviděl, ale ať už jste ho viděli, nebo ještě ne, tak se dnes nezapomeňte dívat. Já osobně sice víc upřednostňuji tenhle film v originálním znění, ale i přesto jsem ráda, že ho dávají.

Jako nepoddajný plevel v TV

27. října 2011 v 7:16
Dnes, 27.10.2011 se od 22:50 na Barrandově můžete kouknout na film
Jako nepoddajný plevel. Tento film patří k těm, co u nás nejsou v televizi nijak extra frekventované, takže je to určitě skvělá šance pro ty, co film ještě neviděli, a vlastně nejen pro ně.

Divoká řeka v TV

25. října 2011 v 19:00
Ano, to jsem celá já, už víc jak týden myslím na to, že 25.10.2011 budou dávat Divokou řeku, ale samozřejmě to napíšu zase až hodinu před začátkem filmu :D
Takže, dneska na Barrandově od 20:00Divoká řeka.

Madisonské mosty v TV

15. října 2011 v 13:15
Dnes od 20:00 na Nova Cinema dávají Madiskonské mosty. Tenhle film je opravdu úžasný, ale velmi smutný. Každopádně, pokud budete mít večer čas tak se určitě koukejte.

Smrt jí sluší v TV

2. října 2011 v 11:04
Dneska (2.10.2011) od 22:05 na Primě dávají černou kemedii 'Smrt jí sluší', kde si Meryl zahrála například s Brucem Willisem nebo Goldie Hawn. Více se o filmu můžete dozvědět tady.

Ďábel nosí Pradu v TV

20. května 2011 v 20:21
Zítra (21.5.2011) se na Primě od 20:00 můžete kouknout na skvělý film s Meryl, Ďábel nosí Pradu. Velká většina z vás ho už určitě viděla, ale nikdy nemůže zaškodit se na něj kouknout znovu. Více o filmu se můžete dozvědět tady.

Klid noci v TV

15. května 2011 v 12:04

Již dnes (15.5.2011) se od 14:55 můžete na Barrandově kouknout na film Klid noci, kde si Meryl zahrála po boku Roye Scheidera. Více o filmu můžete zjistit tady.

Pochyby v TV

23. dubna 2011 v 12:20
Již zítra 24.4.2011 se na ČT2 můžete od 22:55 kouknout na skvělý film s Meryl, 'Pochyby'. Myslím, že ten čas nezvolili zrovna nejlépe, ale pokud nebudete mít jiný program, tak určitě doporučuji se na tento film podívat. Více se o filmu můžete dozvědět zde.

Jediná správná věc v TV

5. listopadu 2010 v 22:38
Zítra (6.11.2010) se na Primě můžete od 13:30 kouknout na film 'Jediná správná věc'. Ve filmu se objeví ještě například Renée Zellweger, William Hurt nebo Tom Everett Scott.
Více o filmu zde.

Životopisy: Meryl Streepová

2. října 2010 v 18:39
Již zítra se od 9:40 můžete na ČT2 kouknout na životopisný dokument o Meryl. Já sama jsem tenhle dokument ještě neviděla, takže ho určitě budu nahrávat. A jsem docela zvědavá co tam vůbec bude. Pokud by jste ho nestihli, tak máte možnost ho ještě vidět (tedy spíše natočit v tuhle dobu) 4.10.2010 ve 2:45, opět na ČT2. Více si o dokumentu můžete přečíst tady.

Smrt jí sluší v TV

29. srpna 2010 v 13:09
Dnes (29.8.2010) se na Primě od 23:10 můžete kouknout na komedii 'Smrt jí sluší'. Mimo Meryl si v ní zahráli ještě například Bruce Willis nebo Goldie Hawn.
Více o filmu se dozvíte zde.

Vzpomínky na Afriku v TV

5. července 2010 v 17:19
Zítra (6.7.2010) se od 15:00 můžete na Primě kouknout na skvělý film - 'Vzpomínky na Afriku'. Meryl si zde po boku Roberta Redforda zahrála Karen Blixen, jejíž pravdivý příběh se ve filmu odehrává. Film byl natočený podle stejnojmenné knihy, kterou napsala právě Karen Blixen.
Více o filmu zde.

Madisonské mosty v TV

19. června 2010 v 13:24
Dnes, 19.6.2010 od 15:15 budou na Nově dávat film 'Madisonské mosty'. Většina z vás ho už asi viděla, ale určitě neuškodí, když se kouknete znovu. Meryl si tu zahrála po boku Clinta Eastwooda, který film i režíroval. Předlohou pro film byla stejnojmenná kniha od Roberta Jamesa Wallera.
Více o filmu tady.

Výkřik ve tmě v TV

14. června 2010 v 17:26
dnes (14.6.2010) se od 22:15 na ČT1 můžete dívat na film 'Výkřiík ve tmě'. Určitě doporučuji se koukat, nebo si to alespoň natočit, protože tenhle film patří mezi ty, co je poměrně těžké sehnat.
Více o filmu tady.

Ďábel nosí Pradu v TV

15. května 2010 v 17:05
streepmeryl.blog.cz
Již dnes, tedy 15.5.2010 se na Primě můžete od 20:00 kouknout na skvělý fim 'Ďábel nosí Pradu'. Kromě Meryl tam uvidíte také, Anne Hathaway, Emily Blunt, neno třeba Stanleyho Tucciho. Většina z vás film už určitě viděla, ale třeba se najde i někdo, kdo ještě ne, každopádně doporučuji se kouknout. Více o filmu zde.
 
 

Reklama