Únor 2012

The 62nd Berlinale

12. února 2012 v 11:05 Blog
Jak jsem vás již v minulém článku informovala, tak Meryl se zúčastní filmového festivalu v Berlíně, kde si převezme cenu (Zlatého medvěda). A tímto bych vám ráda oznámila, že již zítra ráno odjíždím do Berlína, kde se na tento festival půjdu podívat. S ostatními Streepers plánujeme, že 14. budeme čekat u červeného koberce, abychom měli šanci Meryl vidět, popřípadě se pokusit získat i autogram. Tudíž tu od zítřka, 13.2. do čtvrtka 16.2. nebudu, no nejspíš se tu neukážu ani v pátek, protože to máme naplánovanou akci se spolužáky ze základky, tudíž bych se tam ráda podívala, přeci jen jsem některé lidi už pěkně dlouho neviděla. Tudíž je vám nejspíš jasné, že s mojí aktivitou na blogu to tento měsíc opět nebude nejlepší. Plánovala jsem si, že to tu tak nějak dám o jarňáky dohromady, ale jak vidíte, tak celé prázdniny si na blog čas nenajdu. No, nevěřím, že někoho bude bavit číst celý tento článek, ale i tak děkuji za vaši pozornost :)

Meryl Streep dostane na Berlinale čestného Zlatého medvěda

12. února 2012 v 10:57 Novinky
Letošního čestného Zlatého medvěda, který se každoročně uděluje na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale jako ocenění za celoživotní dílo, dostane americká herečka Meryl Streepová. Převezme ho 14. února při příležitosti promítání svého nejnovějšího životopisného filmu Železná lady, který vypráví příběh bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové
"Její talent má rozmanité polohy, takže může s naprostou lehkostí přecházet z dramatických rolí do komediálních," vysvětlil volbu jejího jména ředitel festivalu Dieter Kosslick.

POTM - March (hlasování)

11. února 2012 v 21:32 POTM
Na měsíc březen budete vybírat z fotek, na kterých má Meryl hnědé vlasy. Tohle téma mě napadlo především proto, že já sama jsem nedávno změnila barvu svých vlasů na hnědou.
Téma: Hnědé vlasy

POTM - February

11. února 2012 v 21:01 POTM
Tento měsíc vyhlašuji fotku měsíce o něco později, je to především z toho důvodu, že dlouhou dobu byly dvě fotky se stejným počtem hlasů, takže jsem se rozhodla počkat, jestli ještě někdo zahlasuje, protože se nechtělo rozhodovat mně. Dnes už má jedna fotka o hlas víc, byl to tedy těsný boj, ale fotkou na měsíc únor se stala fotka číslo 2.


69th Annual Golden Globe Awards - After Party│15.1.2012

11. února 2012 v 20:45 Fotky - 2012
Na některých fotkách můžete s Meryl vidět i jejího manžela Dona. Obzvláště se mi líbí ta předposlední fotka.

69th Annual Golden Globe Awards - Portrait│15.1.2012

10. února 2012 v 11:29 Fotky - 2012
Tyhle čtyři fotky jsou vážně naprosto úchvatné. Na té první je Meryl s hercem Colinem Firthem, loňským vítězem Zlatého Glóbu, za hlavní roli ve filmu Králova řeč.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

69th Annual Golden Globe Awards - Press Room│15.1.2012

10. února 2012 v 0:13 Fotky - 2012
Na těchhle fotkách se mi nejvíc líbí to, že se snad na všech Meryl krásně směje.

Thatcher přimělo filmové zpracování jejího života k slzám

9. února 2012 v 15:17 Novinky
Přestože to ze začátku odmítala, bývalá britská premiérka Margaret Thatcher nakonec nový film Železná lady, v němž ji ztvárnila americká herečka Meryl Streep, zhlédla. Snímek na šestaosmdesátiletou baronku nejspíš udělal velký dojem, podle týdeníku People ji totiž přiměl k slzám.

"Mluvila o tom, že byla překvapivě potěšená," řekl týdeníků nejmenovaný zdroj, podle nějž se soukromé promítání odehrálo v jejím domě na jihu Londýna týden po oficiální premiéře filmu. Toho se zúčastnil i blízký přítel Thatcher, britský podnikatel Timothy Bell. "Navzdory její počáteční váhavosti se na nakonec rozhodla na film podívat. Zdálo se, že tím, jak ji film vyportrétoval, nebyla nijak uražena," dodal zdroj.
Rozpaky naopak projevují britští kritici. Za světlou stránku filmu ale shodně považují výkon Streep, která ve filmu hraje hlavní roli a která by podle množících se spekulací mohla za něj dostat svého třetího Oscara.

69th Annual Golden Globe Awards - Show│15.1.2012

4. února 2012 v 14:08 Fotky - 2012
Meryl přebrala cenu Zlatý Glóbus za roli Margaret Thatcherové ve filmu Železná Lady. Cenu jí předal loňský vítěz kategorie nejlepší herec v dramatu, Colin Firth.

69th Annual Golden Globe Awards - Red Carpet│15.1.2012

4. února 2012 v 9:49 Fotky - 2012
I navzdory tomu, že Meryl opětovně zvolila šaty černé barvy, jí to moc slušelo. V pozadí některých fotek můžete vidět i Merylina manžela Dona, který jí na tuto akci doprovodil. Moc se mi také líbí ty fotky, na kterých je s Meryl herečka Natalie Portman.