Meryl Streep: Thatcherová je největší role mé kariéry

21. listopadu 2011 v 15:33 |  Novinky
Meryl Streepová se už brzy objeví v kinech v roli bývalé britské ministerské předsedkyně Margaret Thatcherové. V Londýně slavná herečka zapózovala u plakátu k životopisnému filmu Železná lady, který natočila britská režisérka Phyllida Lloydová; se Streepovou spolupracovala již na populárním filmovém muzikálu Mamma Mia! Britská kina film premiérově uvedou 6. ledna, česká o necelé dva měsíce později

Dvojnásobná držitelka Oscara ztvárňuje stárnoucí konzervativní premiérku Thatcherovou, která bilancuje svou politickou kariéru i cenu, kterou za moc zaplatila. Listu Daily Mail dvaašedesátiletá Streepová řekla, že Thatcherová je největší rolí její kariéry. "Vzala si ze mě hodně, ale byla to pocta ji hrát," citoval deník Američanku. "Byl to jeden z těch velmi vzácných filmů, kdy jsem byla vděčná za to, že jsem herečka, vděčná za tu výsadu pohlížet na život s hlubokou empatií." Dodala, že i když s mnoha opatřeními Thatcherové nesouhlasila, cítila prý, že "ona v ně věřila a že vycházely z jejího nejhlubšího přesvědčení".

Podrobnosti o scénáři na veřejnost pronikly přibližně před rokem a potomci Thatcherové tehdy vyjádřili obavy z toho, že film bude kritický. Lloydová ale řekla, že scénář Abi Morganové ideologický není. "Až uvidí výkon Meryl, pochopí, kolik pozornosti a péče důstojnosti lady Thatcherové věnovala," řekla režisérka. Dopisovatel spíše pravicového Daily Mailu ztvárnění Streepové označil za "skvostné".

Éra Thatcherové (1979 až 1990) byla obdobím velkých sociálních a ekonomických změn v Británii. Jako jediná žena v úřadu britského premiéra dokázala zlomit moc odborů, které místy až tyranizovaly Británii neustálými stávkami, a z milionů Britů učinila majitele akcií a domů. Osobnost jediné britské premiérky však Brity stále rozděluje.

zdroj - tyden.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PAJA | 21. listopadu 2011 v 16:38 | Reagovat

Ahojky,moc tě prosím podpoř naše rodinné přáníčko na adrese: http://vanocni.datart.cz/jiri-nekolny-si-preje-americka-chladnicka-samsung/   Neber to prosím jako reklamu,ale jako prosbu.Děkuji moc-Podporu ti klidně oplatím :)))

2 Adelle | Web | 21. listopadu 2011 v 19:18 | Reagovat

Už se opravdu těším!
Jinak na blogu mám informativní článek, tak kdyby tě to neobtěžovalo si ho přečíst, byla bych jen ráda. http://michele-lea.blog.cz/1111/21-11-2011

3 Sába | Web | 21. listopadu 2011 v 20:10 | Reagovat

Tak to je skvělé už se na to moc těším! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama