Říjen 2008


O filmu "Divoká řeka"

31. října 2008 v 18:16 Divoká řeka
Originální název: The River Wild
Český název: Divoká řeka
Rok výroby: 1994

Popis filmu:
Hrdinka Gail chce víkendovým výletem do hor oslavit synovy narozeniny a zachránit své nepříliš spokojené manželství. Rozhodne se s manželem a synem jet divokou řeku. Idylická pohoda však bere za své ve chvíli, kdy se rodina setkává se dvěma neznámými muži - Wadem a Terrym, kteří svými vražednými úmysly změní rodinný výlet v životu nebezpečný horor.

Trailer:


Životopis

31. října 2008 v 17:56 O Meryl
Základní info/Osobní život:
Meryl Streep, rodným jménem Mary Luise Streep se narodila 22.června 1949 v Summit, New Jersey, USA.

Meryl měří 168 cm.

Meryl Streep je jedinou dcerou ze tří dětí úředníka farmaceutické firmy a reklamní výtvarnice. Divadlu se začala věnovat už na střední škole v Bernardsville a svou hereckou aktivitu ještě víc rozvinula během studií angličtiny a dramatického umění na prestižní Vassar College v Poughkeepsie, kde na sebe upozornila v inscenaci Strindbergovy Slečny Julie. O letních prázdninách vystupovala se zájezdovým divadelním souborem Green Mountain Guild z Vermontu.

Meryl Streep je představitelkou uměřeného, kultivovaného herectví s umírněnými gesty, své role komponuje podle zákonů psychologického prožitku a pravdivosti, ale také estetiky. Se svou rodinou a s režisérem A. J. Pakulou se M. S. zúčastnila 1. ročníku MFF Zlatý Golem v Praze 1995 u příležitosti promítnutí filmu Sophiina volba. Po vztahu s předčasně zesnulým hercem Johnem Cazalem (1936-78) se provdala roce 1978 za sochaře Dona Gummera, s nímž má syna Henryho a tři dcery (Mary, Grace, Luisa).

Kariéra:
V průběhu své kariéry ztvárnila na stříbrném plátně, v televizi a na divadelním pódiu ohromující množství různorodých rolí. Herečka, která má na kontě dva Oscary a rekordních třináct nominací, si poprvé zkusila hereckou profesi až na vysoké škole, kde získala hlavní roli ve hře Miss Julie. Poté ji program výměnného studia zavál do Dartmouthu, kde studovala divadelní scénáristiku, dekoraci scény a kostýmní návrhářství. Po dokončení školy získala stipendium na Yale, kde získala magisterský titul v divadelním herectví a také - jako první žena v historii školy - ocenění Carol Dye Acting Award.

V průběhu následujících let začala úspěšně budovat nadějnou divadelní kariéru. Za strhující výkon ve hře Tennesseeho Williamse 27 Wagons Full of Cotton získala Outer Critics Circle Award a Theater World Award a byla nominována na cenu Tony. Později se objevila na Broadwayi v muzikálu Happy End a získala cenu Obie za výkon ve hře Alice at the Palace. V této době také získala Emmy v kategorii nejlepší herečka za roli zničené německé matky v kontroverzním osmidílném seriálu Holocaust.

Svou filmovou kariéru načala po boku Jane Fonda ve filmu Freda Zinnemana Julia. Ve svém druhém filmu Lovec jelenů ztvárnila dívku z osamělého pensylvánského města, které nenávratně změní válka ve Vietnamu. Snímek, v němž si zahrála s Robertem De Nirem a Christopherem Walkenem, jí vynesl nominaci na Oscara. Jejím dalším filmem bylo politické drama Svedení Joea Tynana s Alanem Aldou.

Následující léto se vrátila na divadelní pódium, kde si pod režijní taktovkou Joea Pappa zahrála ve Shakespearově hře Zkrocení zlé ženy. V této době stíhala kromě divadla také souběžné natáčení filmů Manhattan Woodyho Allena a Kramerová vs. Kramer s Dustinem Hoffmanem, který jí vynesl prvního Oscara (v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli).

Na třetího Oscara byla nominována za snímek Francouzova milenka Karla Reisze, ve kterém si zahrála dvojroli. Čtvrtou nominaci, tentokrát za film Sophiina volba Alana Pakuly, opět proměnila a získala tak prvního Oscara v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Daší nominaci jí vyneslo drama Mikea Nicholse Silkwoodová. Následující film Zamilovat se, v němž si znovu zahrála po boku Roberta De Niro, jí vynesl cenu David Award, italskou obdobu Oscara.

V roce 1985 si zahrála ve filmech Víc než dost a Vzpomínky na Afriku, přičemž za druhý z nich byla nominována na dalšího Oscara a získala druhou cenu David Award. Následovaly dva projekty s Jackem Nicholsonem - Hořkost Mikea Nicholse a Jako nepoddajný plevel Hectora Babenca, za nějž byla nominována na sedmého Oscara. Poté v Austrálii natočila film Pláč ve tmě Freda Schepisiho, který jí vynesl celou řadu cen včetně New York Film Critics Circle Award, AFI Award, ocenění pro nejlepší herečku na MFF v Cannes a nominaci na dalšího Oscara.

Díky filmům Ďáblice Susan Seidelman a Pohlednice z Hollywoodu Mikea Nicholse si mohla Streep připsat na konto také dvě nominace na Zlatý glóbus a v případě druhého jmenovaného také na dalšího Oscara. Následovala dvojice komediálních rolí ve filmech Chraň si svůj život Alberta Brookse a Smrt jí sluší Roberta Zemeckise s Goldie Hawn.

Poté, co se vrátila z evropského natáčení filmu Dům duchů zpět do Států, natočila pod režijní taktovkou Curtise Hansona film Divoká řeka s Kevinem Baconem. Poté s režisérem Jimem Abrahamsem vyprodukovala drama …First Do No Harm, v němž si zahrála matku epileptického dítěte, která se snaží najít účinnou alternativní léčbu. Role jí vynesla nominaci na Emmy.

Její další film Madisonské mosty v režii Clinta Eastwooda jí přinesl velké uznání u filmové kritiky a nominace na cenu SAG, Zlatý glóbus a Oscara. V následujícím roce si zahrála s Liamem Neesonem ve filmu Barbeta Schroedera Předtím a potom a s Diane Keaton a Leonardem DiCapriem ve filmu Marvinův pokoj, za nějž byla nominována na další Zlatý glóbus. V roce 1999 si zahrála s Renee Zellweger ve filmu Jediná správná věc podle románu Anny Quindlen. Za roli byla nominována na cenu SAG, Zlatý glóbus a Oscara a získala Berlinale Camera Award na MFF v Berlíně. V témže roce si zahrála s předními britskými a irskými herci ve filmu Tanec na konci léta.

V roce 1999 se naučila hrát na violoncello kvůli filmu Wese Cravena Hudba mého srdce, pojednávajícím o učitelce hry na violoncello a svobodné matce, která se snaží pomocí hudby prosvětlit život městských dětí. Za práci na tomto filmu byla nominována na dvanáctého Oscara.

V roce 2001 se spolu se svou rodinou přestěhovala do New Yorku, kde si zahrála v divadelním hitu The Seagull. Součástí hvězdného obsazení byli také Kevin Kline, Christopher Walken, Marcia Gay Harden, Natalie Portman, John Goodman a Philip Seymour Hoffman.

V roce 2003 získala na MFF v Berlíne Zlatého medvěda za práci na filmu Hodiny, v němž si zahrála s Nicole Kidman a Julianne Moore. Za roli byla také nominována na cenu SAG a Zlatý glóbus. V témže roce si zahrála excentrickou Susan Orlean ve filmu Spikea Jonzea Adaptace, který jí vynesl Zlatý glóbus a nominace na Oscara a cenu BAFTA. V témže roce získala v Paříži Césara za celoživotní dílo. V roce 2003 následoval epický seriál z produkce HBO Andělé v Americe v režii Mikea Nicholse, v němž ztvárnila hned čtyři různé postavy. Seriál jí vynesl Zlatý glóbus a cenu SAG pro nejlepší herečku.

Mezi její filmy z poslední doby patří Manchurianský kandidát, Řada nešťastných příhod a Prime, v němž si zahrála s Umou Thurman. Nedávno jsme ji mohli vidět také v polodokumentárním muzikálu Roberta Altmana Zítra nehrajeme! s Lily Tomlin a Lindsay Lohan. V tomto roce dále propůjčila hlas jedné z postav animovaného filmu Mravenčí polepšovna a zahrála si v dramatu Chena Shi-Zhenga Dark Matter, který se objevil v kinech v průběhu roku 2007.

Ve filmu Mamma Mia! který byl natočený v roce 2008 Meryl tančila a zpívala, to si prostě nemůžete nechat ujít!

Její nejnovější film v kinech se jmenuje Pochyby (Doubt), Meryl hraje jeptišku/sestru která má pochyby.

zdroj: sms.cz/osobnosti.cz/něco - by me

Meryl Streep sa starnutia nebojí

31. října 2008 v 15:00 Novinky
Skoro rok starý článek který je slovensky (ale rozumět se tomu dá :-))

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) - Hollywoodska herečka Meryl Streep sa starnutia nebojí. O svoj zovňajšok sa pritom prestala starať už ako tínedžerka. Päťdesiatosemročná hviezda strieborného plátna je ohromená, aké množstvo času a peňazí dávajú mladí ľudia do skrášľovania. Podľa nej sú totiž v živote aj oveľa dôležitejšie veci. "O svoj vek som sa prestala starať už ako tínedžerka. Mala som totiž istú prácu: Musela som žiť a byť sama sebou," uviedla pre internetovú stránku ContactMusic.com.

Meryl se musela učit roli na záchodě

31. října 2008 v 14:55 Novinky
http://img.blesk.cz/img/1/article/192755_.jpg
Herečka Meryl Streep má velkou rodinu. S manželem Donaldem J. Gummerem mají společně čtyři děti. Jenže právě početní příbuzní, se kterými žije, jí hodně ztrpčili poslední přípravy na roli v muzikálu Mamma Mia!
V něm hraje a zpívá hlavní roli, a právě nácvik hudebních výstupů musela provádět zavřená na toaletě, kam ji rodina vyháněla.
"Myslím, že jsem všechny ty písničky zpívala asi tak sedmdesát tisíckrát - začala jsem na záchodě, který byl jediným místem, kde mi moje rodina dovolila nacvičovat, pak jsem zpívala na cestě do studií Pinewood a Holland Parku, kde bydlíme. Ale nikdy mi ze zpívání těch písní nebylo zle, člověk je hned nadšený, když to začne!" popisovala Meryl po londýnské premiéře filmu v hotelu Mandarin Oriental.

Ale Streep, ačkoli vynikající herečka oceněná dvěma Oscary a poctěná dvanácti dalšími nominacemi, o svém talentu neustále pochybuje. Za největšího kritika pak považuje syna Henryho.

"Můj syn bude zděšený, ale myslím, že se mu to bude líbit, protože je sám hudebník a trochu ho to nakopne, ocení muzikálnost toho projektu," uvedla Meryl s tím, že se před synem stydí zpívat.

Ve snímku se vedle Streep objeví také Julie Walters, Colin Firth, Pierce Brosnan a Amanda Seyfried.
zdroj

Meryl nocovala v parku jako bezdomovec

31. října 2008 v 14:46 Novinky

Jedna z nejlepších hereček své generace, charismatická Meryl Streep (59) se téměř po čtyřiceti letech přiznala, že ve dvaceti letech byla tak chudá, že musela při výletu do Londýna spát v parku pod stromem, protože neměla peníze na přespání v hotelu.

"Tehdy jsem ještě byla neznámá nicka, která chtěla vidět Londýn. Přiletěla jsem bez penny v kapse a sháněla nějakou práci. Nakonec jsem v jedné zaplivané hospodě umývala nádobí, ale vyšlo mi to akorát na nějaké jídlo," vzpomíná na doby dávno minulé herečka, která tak byla nucena nocovat na zemi v nejbližším parku.

"Hotel jsem si nemohla dovolit, tak jsem spala v Green parku pod stromem, kde jsem měla úžasný výhled na luxusní hotel Ritz. Tehdy jsem si umínila, že jednou budu tak slavná, že v něm budu nocovat, jak dlouho budu chtít,"
přiznala Streepová, které se její odvážné přání díky jejímu talentu a odhodlání bezezbytku v průběhu let vyplnilo.

Autor / zdroj: Plus

Režisérka muzikálu Mamma mia!: Z Meryl jsem měla příšerný strach

31. října 2008 v 14:35 Novinky

Závěrečným filmem letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byla filmová verze muzikálu Mamma Mia! s Meryl Streepovou v hlavní roli. Režisérka divadelní i filmové podoby Phillida Lloydová poskytla v Karlových Varech Právu rozhovor.
8. 8. 2008 02:00

Jste renomovanou divadelní, zejména operní režisérkou. Jaká byla vaše první filmová zkušenost?

Film je především příležitost dostat se dovnitř samotného dění. V divadle, i když je ta práce také velice intimní, jste přece jen vždycky tak trošku mimo. Film dává příležitost vzít si kameru, dostat ji doprostřed příběhu, sledovat zblízka v detailu vynikající herce. Pracovat s kamerou a zároveň s hudbou.
Ale v mnohém jsou divadlo a film podobné, vždyť v řadě oper je produkce jako u filmu - bývá tam sto i dvě stě lidí. Režisér musí vést herce a potřebuje pomoc řady technických odborníků. Musí vědět, jak s nimi komunikovat, a myslím, že moje divadelní zkušenost mi v tom pomohla.

Jak jste získali Meryl Streepovou? Není to zrovna její žánr.

Meryl viděla Mamma Mia! v divadle v New Yorku a napsala krásný dopis hercům. V té době jsme netušili, že budeme dělat film, ale když jsme se k němu dostali, vzpomněli jsme si na to. Věděli jsme, že umí zpívat, byla to naše oblíbená filmová herečka, připadalo nám, že ona prostě je Mamma mia! Tak jsme ji požádali a ona odpověla: Ano, kdy začínáme? Bylo to úplně jednoduché a další pak byli velice vstřícní.

Jaký jste měla při natáčení z Meryl osobní pocit?

Nejdřív jsem měla příšerný strach. Ale rychle jsem si uvědomila, že toho sice o filmu vím málo, ale jednu věc vím z divadla přesně: jak mluvit s herci. Připomněla jsem si, že herci mají rádi, když je člověk režíruje. Chtějí vědět, co já chci, co budeme dělat, jaký mám cíl. Meryl mě nakonec udržovala při životě. Pomáhala mi z technického hlediska, díky ní jsem měla pocit, že se mi to daří. Od prvního dne až do okamžiku, kdy jsme dokončili zvukový mix, se všeho účastnila.

Jak jste vybírala mužské obsazení, když měli nejen hrát, ale i zpívat?

Stellan Skarsgard je výborný herec, vynikající komik, což moc lidí neví. Ve filmu moc zpívat nemusí, navíc si myslím, že by mu prošlo cokoli. Colin Firth míval kdysi vlastní kapelu a má hudební talent a Pierce Brosnan někdy něco zpíval a má skvělý hlas stárnoucího rockera. Ale to není podstatné, mně šlo hlavně o to, najít prototypy mužů: Angličana, to je Colin, romantického hrdiny a ztracené duše, to je Pierce a nepředvídatelného dobrodruha, divokého šílence, což je Stellan. Všichni společně vytvořili tým a vůbec jim nevadilo, že nejlepší role mají děvčata. To bylo báječné. A protože jsme se museli všichni najednou naučit choreografii, stala se z nás společnost, kde nepřicházelo v úvahu, aby někdo přiletěl tryskáčem na jeden den a zase zmizel.

Jaké bylo natáčení v Řecku?

Bylo tam strašné horko, což bylo těžké hlavně pro Meryl a Christine Baranskou, protože měly paruku a ještě musely tancovat. Ale dobré bylo, že když jsme natáčeli na jachtě, v pauzách jsem oblečená slezla do vody a pak vystoupila na loď osvěžená na další záběr.

Film dýchá dobrou náladou. Bavili jste se při natáčení?

Myslím, že ostatní se bavili úžasně! Zvlášť muži, protože nemuseli tolik pracovat. Užívali si, a my jsme pracovaly od nevidím do nevidím.

Nebála jste se, že písničky ABBA patří jiné době i publiku?

ABBA v devadesátých letech znovu uvedla spoustu starých písniček a její renesance v podstatě od té doby neskončila. I maličké děti na film a na hudbu reagují, ty písničky dokážou člověka doslova pohltit.

Jen mě překvapilo to že Meryl měla paruku...

Diplomek za spřátelení od Adusky

30. října 2008 v 18:07 Cenky pro mě
Děkuju moc, je opravdu nádherný!!!!!!

Pro Adusku za spřátelení

30. října 2008 v 17:16 Cenky pro vás
Za spřátelení pro Adusku, máš super blog!
PS.: Oět jsem to musela trochu zmenšit, takže url:
http://nd.blog.cz/s/streepmeryl.blog.cz/obrazky/36217721.jpg